Сируп Mojito mix Mixer 1л.

600 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Сируп Mojito mix Mixer 1л.

Подготвувањето на мохито никогаш не било полесно. Совршен микс од сок од лимон и лимета, заблажен со вистински нерафиниран шеќер како што се користи и во оригиналниот рецепт за подготовка на Mojito. Ароматизиран со посебен вид на нане кое расте само во Куба, овој сируп е одличен за брза подготовка на еден од најпознатите светски коктели.
Бледо зелена боја
Лимон, лимета и нане

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Италија
Вода, шеќерна трска, концентрат од сок од лимон (25%), концентрат од сок од зелен лимон (5%), закиселувачи: лимонска киселина, природни ароми, конзерванс: натриум бензоат, антиоксиданс: аскорбинска киселина.

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка