The Damore 12YO Sherry cask 0.7l

4,950 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

The Damore 12YO Sherry cask 0.7l

Под будното око на нашиот мајстор дестилатор, вискито првично созрева во американски бели дабови, екс-бурбонски буриња. Ова е совршен почеток на нашето созревање бидејќи го развива нашиот куќен стил на чоколадо, портокал и зачини.

Овој Далмор потоа е целосно завршен во буриња на многу уникатен шери, создаден специјално за Dalmore – спој на класично и старо Олоросо и богат и сладок Педро Ксименез, формулиран да обезбеди совршено подобрување на нашиот куќен стил.

Резултатот е неверојатен и елегантен сингл малт на Далмор
виски, кој експлодира со слатко овошје и декадентен зачин.
chartarrow

1

50

100

43%
Карамелизиран портокал, ѓумбир и султани, сите со мед
Темно чоколадо и мелени бадеми, цимет
Слатки манго, панакота и пандишпан со лимон
Шкотска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Шкотска
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка