Ликер Aperol 1л и пенливо вино Cinzano 0,75л со торба

1,305 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Ликер Aperol 1л и пенливо вино Cinzano 0,75л со торба

Вашиот момент на аперитив само се претвора во совршенство кога уживате во вашиот Аперол Сприц со неколку закуски и предјадења кои без напор се совпаѓаат. Ритуалот на аперитиф роден во Венето го гледа Аперол Сприц кој се служи со некои традиционални закуски наречени „цикети“, мали јадења кои обично вклучуваат ситни сендвичи, чинии со маслинки и ситни делови од локални јадења. Иако, со текот на годините, Аперол Сприц стана разноврсен пијалок погоден за различен вид храна и моменти, од брз тост по долгиот ден до оние опуштени бринчави што сите би сакале да ги имаме во недела наутро.

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка