Вино Cum Laude 0,75л

1,070 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Вино Cum Laude 0,75л

Вгнезден помеѓу реките Орка и Омброне на јужните падини на Монталчино, Тоскана, имотот Кастело Банфи е уникатен по својата винска култура и традиција.Токму во оваа винарија е создадено совршеното црвено Cum Laude. Името доаѓа од Латински јазик и означува „со чест“.
chartarrow

1

50

100

13%
Црвена
Овошен и мирис на зачини
Ноти на џем од капини, сливи и ванила
Долг финиш

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Италија
Црвено вино од 13% алкохол
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка