Вино Domaines Ott Rose Chateau de Sel 0,75 л

2,070 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Вино Domaines Ott Rose Chateau de Sel 0,75 л

Ведар карактер, ова вино е израз на неговата чиста околина на брегот кон Медитеранот, земја на шкрилци, комплетно ослободена од варовник. Во сорботка со океанот, сувиот воздух на ридовите безрезервното сонце, солената почва овозможува да се дооформи ова единствено, со елегантен карактер и страствено срце.
chartarrow

1

50

100

14%
Бледо розева боја
Мирис на свежо овошје - манго и диња
Полн вкус со нота на цитрусно овошје и овошни зачини како цимет и кардомом
Нежно постојан финиш

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Франција
Вино розе од 14% алкохол

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка