Пенливо вино Cinzano Pro Spritz 0,75л

360 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Пенливо вино Cinzano Pro Spritz 0,75л

Дизајнирано од енолозите на Чинзано, со цел да се гарантира совршено Aperol Spritz искуство. Ова специјално дизајнирано суво пенливо вино е свежо, меуресто, деликатесно, овошно, со доминантни ноти на јаболко и круша. Се ужива добро изладено во Aperol Sprtiz или во коктели.
chartarrow

1

50

100

11,5%
Светло златна
Круша, јаболко, банана, зрела слива и арома на бадем
Гладок и избалансиран вкус
Финиш на `рж

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Италија
Пенливо вино

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка