Рум Bacardi Mojito 0,70л

630 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Рум Bacardi Mojito 0,70л

Од креаторите на оригинално мохито, доживејте класичен мохито коктел припремен со Бакарди Рум, Нане и Зелен лимон. Единствено што треба да направите е да го сервирате во чаша со многу мраз, заедно со ливчиња од Нане и неколку резанки од Зелен лимон.
chartarrow

1

50

100

14,9%
Светло зелена - резеда
Зачински тревки
Нане и Лимон
Остар вкус на лимон
Куба

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Куба
Вода, Рум Бакарди (39%), Шеќер од репка, Концентриран сок од зелен лимон (9%), Природни вкусови, Лимонска киселина Е330, Регулатор на киселост и содиум цитрат Е331

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка