Виски Bushmills original 0,70л

1,090 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Виски Bushmills original 0,70л

Bushmills Original Ирското Виски е мешавина од сопствените трипати дестилирани малт вискија, направени од пченица, и има освоено 36 награди само оваа година. Веднаш кога ќе го пробате ќе забележите дека има богата, нежна, и топла вкусна нота. Питко виски, со богат вкус кој може да се ужива без мраз, со мраз или пак во коктели
chartarrow

1

50

100

40%
Златно жолта
Свежо печен леб
Богата, нежна и топла вкусна нота
Јачмен и Кардамом
Ирска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Ирска
Алкохол од јачмен, Вода и Карамел

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка