Ликер Cynar 0,70л

820 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 1
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Ликер Cynar 0,70л

Cynar е горко-благ ликер на база на артичока, познат по својот разноврсен и специфичен вкус, кој е збогатен со 13 тревки и растенија. Името на пијалокот доаѓа од Cynar scolymus, ботаничкото име за Артичока. Благодарение на неговиот освежителен и хербален горко-благ вкус и модерното ниво на алкохол што го содржи (16,5%), Чинар е идеален за пред и после јадење, но омилен е и кај бармените, кои го користат во правењето на коктели.
chartarrow

1

50

100

17%
Темна
Орев и Малина
Карамел и Цимет
Карамел и Нане
Италија

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 1
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Италија
Вода, Шеќер, Алкохол, Прегорен шеќер Е150а, Природен вкус на артичока и други природни вкусови (кинин), Лимонска киселина

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка