Виски Old Smuggler 0,70л

520 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Виски Old Smuggler 0,70л

Шкотско виски со историја која датира од 1835 година. Неговиот фин, гладок вкус се должи на специјално одбраните блендови од најдобрите Шкотски вискија, креирани традиционално во 18-от век кога криумчарите кои си го ризикувале нивниот живот и чест да го споделат неговиот вкус со нивните ценети гости и конзументи.
chartarrow

1

50

100

40%
Златно жолта
Длабока арома на житарки, карамел и мед.
Деликатен и гладок вкус
Гладок
Шкотска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Шкотска
Алкохол од јачмен и вода

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка