Узо Ouzo 12 0,70л

520 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Узо Ouzo 12 0,70л

Името е настанато во 1880 година во дестилеријата Kaloyannis од „Бурето бр.12„. Овој екстрат бил префериран заради неговиот богат вкус и деликатна арома. Денеска, сеуште го има задржано исиот вкус што го прави Узо 12 еден од најконзумираните пијалоци на база на анасон, ширум светот. Денес Узо 12 гордо го носи епитетот “Број 1 Узо во светот”.
chartarrow

1

50

100

40%
Бела
Арома на зачини
Анасон
Долг финиш со вкус на ликер
Грција

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Грција
Алкохол од анасон и вода
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка