Ликер St. Germain 0,70л

2,150 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Ликер St. Germain 0,70л

Првиот француски ликер во светот изработен на традиционален начин, со 1000 од најдобрите рачно набрани цветови од бозел, што резултира во префинето изработен, совршено избалансиран и рафиниран ликер. Предвесник на некои од највлијателните публикации во светот и добитник на неколку од најпрестижните награди во оваа индустрија.
chartarrow

1

50

100

20%
Светло златна
Лилјан, јасмин и грејпфрут
Уникатен, но сличен на крушка, грејпфрут, лимон и маракуја
Лесен и деликатен
Дијон, Франција

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Дијон, Франција
Вкусот на ликерот „St. Germain Elderflower “ е хармоничен, многу цветен и малку нежен. Малите примеси на цитрус ја даваат прекраната арома.

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка