Кафе Vergnano 1882 Original во зрнa 2,5кг

4,350 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Кафе Vergnano 1882 Original во зрнa 2,5кг

Кафето Vergnanao 1882 Original e супериорна, екслузивна мешавина составена од одбрани зрна кафе селектирани од најдобрите сорти на Арабика кафе од Јужна Америка и Централна Африка. Оригиналната мешавина е деликатна, ароматична со мирис на овошје и мед и се одликува со благо кисел вкус. Присуството на значителна количина на Робуста му дава на кафето чоколаден вкус и богато тело. Едноставно исклучителен производ создаден за оние кои бараат подолго задоволство.
chartarrow

1

6

12

chartarrow

1

5

10

Големина на шоља:

25ml

40ml
арома на овошје и мед
chartarrow

1

5

10

chartarrow

1

5

10

chartarrow

Светло

Средно

Темно

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Состав

оригинална мешавина
Географско потекло

Јужна Америка и Централна Африка
кафе со цело зрно пакување 1x 2,5 кг

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка