Кафе Vergnano 1882 800 Crema во зрна 1кг

1,370 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Кафе Vergnano 1882 800 Crema во зрна 1кг

Кафето Vergnano 1882 Espresso Crema 800 има мека и нежна арома со сладок вкус на Средно Американска Арабика и интензивна арома на чоколадо од Азиската Робуста. Рамнотежата помеѓу аромата и конзистентноста е совршена за оние кои сакаат деликатно, нежно, мирисно и лесно но полно тело. Супериорен квалитет и вкус.Идеално за еспресо.
chartarrow

1

6

12

chartarrow

1

5

10

Големина на шоља:

25ml

40ml
чоколада
chartarrow

1

5

10

chartarrow

1

5

10

chartarrow

Светло

Средно

Темно

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Состав

80% Арабика 20% Робуста
Географско потекло

Средна Америка и Азија
80% Арабика 20% Робуста 1x1кг. цело зрно

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка