Кафе Vergnano 1882 600 Classico во зрна 1кг.

1,150 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Кафе Vergnano 1882 600 Classico во зрна 1кг.

Vergnano Espresso Classico е господин на кафињата Vergnano. Импресионира со целосна,заокружена и интензивна арома. Вкусот се задржува прекрасно долго. Прецизно точната количина на зрна од Африканската Робуста и неговото темно печење му даваат природен вкус на чоколадо со интензивна непогрешлива арома кои ги добива од последниот потемен процес на печење.
chartarrow

1

6

12

chartarrow

1

5

10

Големина на шоља:

25ml

40ml
интензивна
chartarrow

1

5

10

chartarrow

1

5

10

chartarrow

Светло

Средно

Темно

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Африка
60% Арабика 40% Робуста 1x1кг. цело зрно

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка