Шампањ Louis Roederer Cristal 0,75л

18,100 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Шампањ Louis Roederer Cristal 0,75л

Најпознатото вино во асортиманот на куќата Louis Roederer е Cristal. Ова вино е настанато во 1876 година да ги задоволи потребите на Царот Александар II, за царот да може да се воодушевува на меурчињата и на златната боја, и со рамно дно заради тоа што Александар се плашел од можноста атентатори да постават експлозив во вдлабнатината на дното на шишето. Поради квалитетот на стаклото кое е потребно да се постигне тоа, како и поради тоа што бил единствен шампањ во такво шише станува познат како КРИСТАЛ.
chartarrow

1

50

100

12%
Бледо жолта боја
Овошна арома со цитрусни ноти
Моќен и полн со вкус
Неверојатен свеж финиш

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Франција
Пенливо вино од 12% алкохол
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка