Шампањ Louis Roederer Brut Premier 0,75л

2,930 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Шампањ Louis Roederer Brut Premier 0,75л

По големите пресврти во раните 1900-ти години, посебно Првата Светска војна која уништила повеќе од пола од имотот на Louis Roederer, Léon Olry Roederer го реконструирал лозјето. Тој одлучил да купи грозје да го обезбеди континуитетот на куќата, за време на тешкиот период кој следел, истовремено создавал старовремско вино кое ќе има конзистентен вкус, без разлика на годината на берба. Тој производ сега е наречен Брут Премиер
chartarrow

1

50

100

12%
Бледо жолта боја
Свежи овошни ароми
Директен, концентриран и чист вкус
Деликатен финиш

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Франција
Пенливо вино од 12% алкохол
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка