Ракија Пештерска 0,7л

510 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Ракија Пештерска 0,7л

Пештерска Ракија е ракија направена од избрани сорти на специјално грозје во сончевата тракиска долина. Оваа ракија има боја на килибар, со нежен мирис и вкус се карактеризира со комплетност и пријатна мекост. Пештерска ракија е внимателно флаширана во оригинално изработено стаклено шише
chartarrow

1

50

100

40%
Светол килибар
Шеќер во прав, ванила
Мек, со ноти на ванила

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Бугарија
Алкохол од грозје, вода

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка