Виски Port Charlotte 10yo Single malt

4,500 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Виски Port Charlotte 10yo Single malt

Ова 10 годишно виски од Порт Шарлот е зачнато, дестилирано, созреано и флаширано само на Ислај. Ние сме млад тим со длабоко вкоренети вредности и амбиција да направиме врвно виски „Islay“ Islay. Виски направено од луѓе, а не софтвер; виски чувано секој ден од своето среење од страна на оние што го создадоа; виски роден во заедница со визија и мисија да започне единствена револуција со Малт виски, ова 10 годишно виски од Порт Шарлот е тоа што сме. Од тука сме.
chartarrow

1

50

100

50%
зрело жито
Кокос, крем од ванила, мед од лимон, чадени остриги
златна карамела, ванила, ѓумбир, морско оревче и каранфилче
зрело јаболко и кајсија, прекрасно испреплетени со даб и тој типичен сув чад во стилот на Порт Шарлот.
Шкотска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Шкотска
Алкохол од јачмен, вода

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка