Виски Octomore Edition 14.1 Single malt 0,7л

10,250 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 1
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Виски Octomore Edition 14.1 Single malt 0,7л

Изложувајќи ја структурната брилијантност на нашиот чист, неизвалкан Octomore силен дух, нашето 14.1 издание е моќно и енергично. Поткрепен со нежен баланс на чад и слатка ванила од екс-американските дабови буриња, овој единствен Сингл малт помина само 5 години во контакт со свежо дрво од прво полнење. Присуството на јачина на непцето е огромно, а сепак е неверојатно избалансирано со чисто овошје и цветни ноти. Дестилиран во 2014 година од бербата од 100% шкотски јачмен, потоа наполнет во активен екс-американски даб, ова виски е соодветно олицетворение за тоа како квалитетните состојки бараат помалку време да достигнат зрелост.
chartarrow

1

50

100

59,4
лимон
Првични белешки од лимон, солена минералност. Мед, исушена трева, ѓумбир и зачин од дрво.
кафеав шеќер, чили, кајсија, праска
Ванила мед, ѓумбир, зачин и сирупска сладост
Шкотска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 1
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Шкотска
Алкохол од јачмен, вода

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка