Виски Octomore Edition 14.1 Single malt 0,7л

10,250 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Виски Octomore Edition 14.1 Single malt 0,7л

Изложувајќи ја структурната брилијантност на нашиот чист, неизвалкан Octomore силен дух, нашето 14.1 издание е моќно и енергично. Поткрепен со нежен баланс на чад и слатка ванила од екс-американските дабови буриња, овој единствен Сингл малт помина само 5 години во контакт со свежо дрво од прво полнење. Присуството на јачина на непцето е огромно, а сепак е неверојатно избалансирано со чисто овошје и цветни ноти. Дестилиран во 2014 година од бербата од 100% шкотски јачмен, потоа наполнет во активен екс-американски даб, ова виски е соодветно олицетворение за тоа како квалитетните состојки бараат помалку време да достигнат зрелост.
chartarrow

1

50

100

59,4
лимон
Првични белешки од лимон, солена минералност. Мед, исушена трева, ѓумбир и зачин од дрво.
кафеав шеќер, чили, кајсија, праска
Ванила мед, ѓумбир, зачин и сирупска сладост
Шкотска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Шкотска
Алкохол од јачмен, вода

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка