Џин The Botanist Islay dry 0,7л

2,200ден 2,050 ден
Важи до: 31.08.2024
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Џин The Botanist Islay dry 0,7л

Луксузниот The Botanist Islay Dry Gin се прави во дестилеријата Бруихладич во Шкотска. Интересен факт во производството на возбудливиот The Botanist е дека казанот што се користи во производството на овој неверојатен џин првично е користен за производство на Сингл Малт виски. The Botanist се дестилира во мешавина од ломонд и бакарен сад, што го прави уникатен. За производство се користат прекрасни и специјални 22 растенија, од кои сите се одгледуваат на островот Islay. Рачно избраните растенија вклучуваат корен од ангелика, бобинки од смрека, мелем од лимон, кора од лимон, сладок корен, кора од портокал, корен Орис, семе од коријандер, нане од јаболко, лисја од бреза, кора од касија, слатка камилица, кора од цимет, цвеќиња од Горс, цвеќиња од Хедер, цвеќиња од глог, цвеќиња од црвена детелина, лисја од ситно Сисели, Танзи, листови од мајчина душица, лисја од нане, бела детелина и други. 22-те ароматични растенија се дестилираат полека под мал притисок. Ова осигурува да се третираат на нежен начин и можат да развијат оптимална арома. Водата од изворот Валкан Доти на фармата Октомор се користи и за дестилација и за флаширање.
chartarrow

1

50

100

46%
зачинета смрека, деликатен ментол, нане од јаболко, пролетни шумски подрачја
сатенски мазен вкус на доминантно бобинки од смрека и навестувања на цитрусни цитруси
богата, пријатна и пријатна силна нота од бобинки од смрека
Англија

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Англија
Алкохол од зачински билки, вода

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка