Ликер Bols Triple Sec 0,70л

620 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 1
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Ликер Bols Triple Sec 0,70л

Bols Triple Sec е кристално чист ликер со вкус на кора од портокал Куракао и навестувања на цитрус. Болс Трипл Сек е без сомнение најесенцијалниот ликер од портокал во модерен бар. Најмалку половина од сите класични и модерни пијалоци се прават со Triple Sec или варијанта, како Dry Orange Curacao. Тајните на рецептот за ликер Болс Трипл Сек биле внимателно сочувани со векови. Многу од овие рецепти се базираат на рецепти за лекови. Во старите денови, лекарите мешаа трипл сек или ликер од портокал преку своите лекови со цел да ги направат попријатни. Овие лекари, последователно одиграа важна улога во ширењето на популарноста на ликерот Triple Sec .
Bols Triple Sec е изработен со природни ботанички производи и има интензивен вкус и мирис на агруми и суви лушпи од портокал. Овој ликер е познат по својата разноврсност во многу различни коктели.
Најпознати коктели направени со ликер Болс Трипл Сек се Margarita и Cosmopolitan. Но, исто така и Long Island Iced Tea или Singapore Slingtastes имаат одличен вкус со Bols Triple Sec.
chartarrow

1

50

100

38%
чиста
Цитрус, миризлив и малку горчливо сладок
Арома на целосни агруми и сува кора од портокал
Холандија

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 1
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Холандија
s

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка