Ликер Bols Кафено Какао 0,70л

620 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Ликер Bols Кафено Какао 0,70л

Болс Крем де Какао Браун е темен ликер, спакуван со богат вкус на горчливо, темно чоколадо и ноти на портокал и ванила. Само висококвалитетни зрна какао се користат за да му се даде богат вкус на темно чоколадо на овој чоколаден ликер.Бидејќи аромата на какао (чоколадо) доаѓа од перкулацијата на зрната какао, Болс Crème de Cacao Brown има повеќе вкус на темно чоколадо отколку дестилирана не-перколирана Crème de Cacao White, која има повеќе вкус на млечно чоколадо.
Какао или ликер од чоколадо постои многу долго време, а Болс отсекогаш е преовладувачка марка, вклучително и во оригиналниот коктел Alexander и во многу популарната варијанта Brandy Alexander.
Во 80-тите години, Болс Крем де Какао Браун се користеше главно во кремасти и сладоледни пијалоци, но во последно време се покажа како врвно прилагодлив за разни коктели после вечера, како што е Moca Cocktail.
chartarrow

1

50

100

24%
Темно кафеава чоколада
Темно печено зрно од какао
Богат вкус на горчливо,темно чоколадо и ноти на портокал и ванила
Холандија

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Холандија
x

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка