Ликер Bols Creme de Cassis 0,70л

620 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Ликер Bols Creme de Cassis 0,70л

Болс Крем де Касис е автентичен ликер од темно црвена црна рибизла направен со употреба на инфузија на црна рибизла одгледана во близина на Дижон, главниот град во Бургундија, Франција, каде што е измислен производот. Болс Крем де Касис е изработен само со природни ботанички производи. Болс Крем де Касис честопати служи како општ ликер од шумско овошје во барови кои немаат ликери од јагоди, малини или капини. Во Јапонија, Крем де Касис во комбинација со сода е еден од најчесто бараните долги пијалоци во барови и клубови.
Болс Крем де Касис е особено добар во пијалоци кои содржат кисели елементи (како што е сок од лимон или лимета) како Брамбл и е врвен додаток на коктели кои содржат пире од шумско овошје како јагода или малина. Но, нашиот омилен коктел со овој ликер од црна рибизла е Kir Royale.
chartarrow

1

50

100

17%
Длабоко црвена
Богат и овошен вкус на црна рибизла со сладок долг финиш
Холандија

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Холандија
c

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка