Кафе Illy Intenso (x10)

310ден 220 ден
Важи до: 31.12.2021
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Кафе Illy Intenso (x10)

Мелено еспресо кафе Illy е ситно мелено за да се обезбеди оптимално извлекување со еспресо машини кои прифаќаат мелено, тампонирано кафе. Препознатливата мешавина на фини кафиња од Арабика, со мазен, богат и полн вкус на Illy, се создава од вештото мешање на 100% одржливо одгледувано зрно Арабика, прецизно избрано од различни растечки региони низ светот. Резултатот е автентично италијанско кафе кое е беспрекорно конзистентно, мазно, избалансирано и никогаш горчливо. Користејќи ексклузивен процес, кафето Illy е спакувано во пакување без воздух, под притисок што ги подобрува и запечатува скапоцените ароми и масла, за да уживате во најсвеж вкус - чаша по чаша.
chartarrow

1

6

12

chartarrow

1

5

10

Големина на шоља:

25ml

40ml
какао и суво овошје
chartarrow

1

5

10

chartarrow

1

5

10

chartarrow

Светло

Средно

Темно

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Состав

100 % Арабика
Географско потекло

Бразил,Колумбија,Етиопија
100% Арабика 10 x 5,6 гр.
Компатибилен со Nespresso®

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка