Џин Beefeater Pink 0,70л

950 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Џин Beefeater Pink 0,70л

Beefeater Pink Strawberry е нов живописен розев џин направен со употреба на оригиналниот Beefeater London Dry Recipe , со додавање на природен вкус на јагода за да и се даде жив и деликатен вкус на јагода.Нашиот основач James Burrough честопати експериментираше со нови вкусови на џин и ликери, купувајќи ги неговите состојки од лондонските пазари во Ковент Гарден во 1800-тите. Овие архиви на рецепти и лондонските пазари го инспирираа нашиот светло нов израз, Beefeater Pink Strawberry.
chartarrow

1

50

100

37,5%
алура црвена
билки и зачини
јагода
Велика британја

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Велика Британија

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка