Рум Havana Club Anejo Reserva 0,70л

1,050 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Рум Havana Club Anejo Reserva 0,70л

Havana Club Reserva е солена и исклучително мазна мешавина од внимателно изработени стареени румови избрани да комбинираат нежен вкус со лесна арома.Havana Club Añejo Reserva Rum е на возраст од пет до шест години. Овој рум првично не беше наменет за јавна потрошувачка, но беше резервиран за Дон Наваро, главниот мајстор за производство на рум во клубот Хавана.

Овој рум е еден од осумте произведени од клубот Havana Club in Santa Cruz del Norte, Cuba.
chartarrow

1

50

100

40%
килибар
круша и лесен тутун
свеж со нота на марципан,цитрус и зачини
Пиперска топлина на финишот со трага од чад.
Куба

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Куба

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка