Ирско виски Jameson 0,70л

1,100 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Ирско виски Jameson 0,70л

Jameson е мешано ирско виски произведено од подружницата на Ирските дестилатори на Пернод Рикард. Првично едно од шесте главни даблински виски во Jameson дестилерија St.Jameson сега е дестилиран во дестилеријата Нов Мидлтон во округот Корк.Тројно дестилиран и стареен во дабови буриња минимум 4 години.
chartarrow

1

50

100

40%
златна
јачменов слад,путер и даб
сладок зачинет орев
ванила и суви јаболки
Ирска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Ирска

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка