Ирско виски Jameson Stout Edition 0,70л

1,690 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Ирско виски Jameson Stout Edition 0,70л

Ирски виски, стареен во занаетчиски буриња за пиво.
Како и сите најдобри разговори, оној помеѓу Jameson раководител на науката за виски и шефот пивар од локална пиварница за пиво, започна во барот. Размената на буриња со виски и пиво, наскоро резултираше со Jameson Caskmates Stout Edition - трикратно дестилиран, мешан ирски виски, кој е трпеливо завршен во ирски занаетчиски буриња зачинети со пиво.
chartarrow

1

50

100

40%
карамел
зелени јаболка и круши, со кора од зелен лимун
Долго и слатко со млечно чоколадо и путер.
слатка уста и какао
Ирска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Ирска

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка