Виски Ballantine`s Finest 0,70л - сет со 2 чаши

990 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Виски Ballantine`s Finest 0,70л - сет со 2 чаши

Мешавина од повеќе од 50 единечни сладови, како и 4 виски од едно жито. Ballantine’s Finest е мазна, задоволителна и модерна мешавина.Премиум мешан скоч виски, држејќи ја позицијата бр. 1 шкотско виски во Европа и бр. 2 во светот.
chartarrow

1

50

100

40%
светло златна
Мека, елегантна, арома на мед од хедер со зачин
мед и зачини
Свеж и цветен вкус што создава заоблен сјај.
Шкотска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Шкотска

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка