Виски Chivas Regal 12 y 0,70л - сет со 2 чаши

1,950 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Виски Chivas Regal 12 y 0,70л - сет со 2 чаши

Виски Chivas Regal 12 е мазен, богат и дарежлив. Тоа е мешавина од најдобрите виски од слад и жито созреани најмалку 12 години, кои ви даваат луксузна нота од мед, ванила и зрело јаболко.Мешавина за возрасни, за луѓе кои ги направија своите обреди и подготвени се да уживаат во нивниот успех. Сладок но не премногу.Зачинет но не претерано.
chartarrow

1

50

100

40%
златна
диви билки,хедер,мед и овошни насади
мед и зрели круши и нота на ванила,лешник и путер
богат и траен
Шкотска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Шкотска

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка