Виски Bushmills Single Malt 10 год. 0,70л - Сет со 2 чаши

2,200 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Виски Bushmills Single Malt 10 год. 0,70л - Сет со 2 чаши

Од најстарата дистилерија во Ирска ни доаѓа Bushmills Single Malt 10 год. Трипати дистилиран од 100% јачменов слад и стареен најмалку 10 години, во дрвени буриња, кои пак го даваат неговиот вкус на мед, ванила и чоколадна арома. Може да се служи без мраз, со мраз, или пак ако сте авантурист, пробајте го замрзнат.
chartarrow

1

50

100

40%
Медово Златна
Чоколадна арома
Мед и Ванила
Лаванда и Грозје
Ирска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Ирска
Алкохол од јачмен, Вода и Карамел

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка