Aultmore Single Malt 12YO 0,7л

2,250 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Aultmore Single Malt 12YO 0,7л

Дистилеријата Aultmore е основана во 1897 година од Александар Едвард, еден од најпознатите шкотски дистилери, за време на врвот на доцниот викторијански бум на вискито. Доставени до големите куќи за мешање на тоа време, популарноста на Сингл малтот AULTMORE кај нив доведе до успехот на дистилеријата, предизвикувајќи големо восхитување за мазноста на нејзиниот виски. Всушност, неговите квалитети се толку фини и добро избалансирани што наскоро стана еден од само неколкуте Сингл малт вискија оценети како „Топ класа“ од индустриски експерти.
chartarrow

1

50

100

40%
Светло злато
Деликатни цветови
Крцкави јаболка, Крушки
Шкотска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Шкотска
x

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка