Узо Dimino 0.7л со 2 чаши

550 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Узо Dimino 0.7л со 2 чаши

Срцето на дестилатот од узо на Dimino созрева два месеци, придонесувајќи за неговиот уникатен и стабилен вкус за врвно уживање. Секоја капка што ќе стигне до непцето ги доловува вистинските ароми на семиња и билки главно одгледувани на островот Лезвос. Доминантните ароми на Лисвори анасон, свежината на цитрусот, пикантноста на ѓумбирот, солта од тавите во Калони, се сојузници за забавување на варењето на дестилацијата, облеани со страст, љубов и други мали тајни допири, го комплетираат вкусот на узото „Димино „Ова сакано узо се препорачува со мезе, оставајќи ја вашата глава чиста следниот ден.
chartarrow

1

50

100

40%
Транспарентна
Анасон со примеси на цитрус и ѓумбир
Остар почеток на анасон, пропратен со свежи ноти на цитрус
Грција

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 3
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Грција
Алкохол од анасон, зачини, вода

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка