Узо Mitilini 2,0л

825 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Узо Mitilini 2,0л

Тајниот рецепт со анасон од Лисвори од Лесвос и други ароматични семиња од еолската земја, нежното и бавно вриење на процесот на дестилација, е извонредното наследство од минатото.

Тоа е оној стар безвременски рецепт кој се комбинира со секојдневните оброци со мезе, мешунки, солена риба и свежи салати. Вкусот и аромата на узото MITiliNI им го дава тој посебен вкус на традиционалните и гурманските рецепти за узо.
chartarrow

1

50

100

38%
транспарентна
Анасон со примеси на цитрус
Остар почеток на анасон, пропратен со свежи ноти на цитрус
Грција

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 4
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Грција
Алкохол од анасон, зачини, вода

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка