Vodka Svedka 1.0l

830 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Vodka Svedka 1.0l

SVEDKA е супер-Шведска вотка
Името е комбинација од зборовите Свенска, што значи Шведски, и вотка.
Брендот е основан во идиличен град стар 580 години наречен Лидкопинг во јужниот дел на земјата.
SVEDKA е дестилирана од шведска зимска пченица и се дестилира пет пати
Вотката е #4 вотка во САД
chartarrow

1

50

100

40%
Лесни ароми на цитрус, со тешко тело и сложено непце, карактеристично за тесто за леб и благо пецкање од бибер
Шведска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Шведска
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка