UKIYO Japanese YUZU gin 0.7l

1,980 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

UKIYO Japanese YUZU gin 0.7l

Јузу е цитрусно овошје кое се одгледува и обожува во Јапонија. Визуелно сличен на лимон, но со моќен мирис, уникатни билни ноти, блага горчина и помалку остар киселински вкус.

Џин Ukiyo Yuzu го нуди вкусниот, киселкаст вкус на yuzu, избалансиран со светол, благо кисел портокал од Mikan Peel, повеќе цитрус и нежни зачински ноти од биберот Шаншо.
Укијо јапонските пијалоци се родени во Чиба, источно од Токио, а се прават со ориз т.е
мајсторски дестилирани во нашите изрази на џин и водка
chartarrow

1

50

100

40%
Чај од бор, лаванда, мача
Џунипер, цитрус Јузу, горчлив портокал, коријандер

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
a

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка