UKIYO Japanese Cherry Blossom Gin 0.7l

1,980 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

UKIYO Japanese Cherry Blossom Gin 0.7l

Во Јапонија, има минлив период во текот на пролетта кога цветањето на сакура (цреша) е во полн цут. Во традицијата позната како „Ханами“ луѓето тргнуваат да го прослават цутењето на овие цветови и промената на сезоната.

Дестилиран со 11 ботанички состојки, вклучувајќи цвет од сакура и лист сакура, јапонскиот џин Ukiyo дава деликатни ароми на цветови и остар, освежувачки профил на вкус. Хармоничен баланс на традиционални ботанички и цветни акценти, совршено се комбинира со врвниот тоник
Укијо јапонските пијалоци се родени во Чиба, источно од Токио, а се прават со ориз т.е
мајсторски дестилирани во нашите изрази на џин и водка
chartarrow

1

50

100

40%
Парма љубичици, коријандер, чадени зачини
Џунипер, цвет од цреша, портокал

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Јапонија
a

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка