UKIYO Tokiyo Dry Gin 0.7l

1,980 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

UKIYO Tokiyo Dry Gin 0.7l

Класичен „Токиски сув џин“ кој е совршена основа за
нашиот асортиман. Со 11 ботаники, вклучувајќи ги Јузу, Микан,
Сакура и Саншо, овој џин слави разновиден тероар и вкусовите на јапонската жетва.
Укијо јапонските пијалоци се родени во Чиба, источно од Токио, а се прават со ориз т.е
мајсторски дестилирани во нашите изрази на џин и водка
chartarrow

1

50

100

40%
Светол цитрус, коријандер, анасон
Џунипер, бор, зачин, ментол, билки
Јапонија

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Јапонија

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка