Бурбон Хај Вест Прерија 0,7 Л

2,400 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Бурбон Хај Вест Прерија 0,7 Л

Запознајте го најиновативниот и најпривлечниот бурбон на Американскиот Запад. Мешавина од бурбон виски, одлежени минимум две години во горени буриња од бел американски даб . Никогаш не се филтрирани со ладење или третирани со јаглерод и се користи Меш со висока содржина на 'рж за да се пренесе земјена сложеност на вкусот (со малку зачин). Совршениот спој на богатството на вкус изразен со ноти на мед, нугат, слатки бисквити од пченка и кора од лимон со карамелизирани јаболка и пита со пекан ореви кои се задржуваат на финишот. Без разлика дали се пие или меша, овој бурбон е направен за да биде ваш испробан и вистинит пијалок.
chartarrow

1

50

100

46%
Светло килибарна
Лесна карамела и слатка ванила
Богат и земјен на непцето со добро избалансирани вкусови на кандирана пченка, мед, нугат и бисквити од сладок пченкарен леб
Ванила со нота на пита од карамела и пекан
САД

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

САД
з

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка