Citadelle Original Gin 0.7L

1,350ден 1,290 ден
Важи до: 31.08.2024
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Citadelle Original Gin 0.7L

-Цитадел е број 1 премиум џин во Франција
-Цитадел е единствениот џин во светот кој има патентиран процес на прогресивна
инфузија на ботаниките, односно 19те ботаники се додаваат во различен период на дестилацајата поединечно за целосна контрола на интензитетот на секоја.
- Има добиено повеќе од 120 медали, меѓу кои и "World's best Gin" и "Brand Inovator of The Year" од The Gin Magazine, Како и "Best Gin In The World" од GQ Magazine
- Користи 19 ботаники кои додаваат повеќе нивоа и длабочина на егзотичен и свеж вкус, што е двојно и дури повеќекратно повеќе од конкурентните џинови (Бифитер 9, Бомбај 10, Гордонс 4 ботаники).
chartarrow

1

50

100

44%
Лимон, коријандер, каранфилче, исечена трева и недозреана праска. Малку агресивно.
Почеток на суво зрно од бибер. Се развива со мала примеса на крем од лимон и мала соленост што ја навлажнува устата
Топол, крем на колачи, капки лимон и свеж, малку лут вкус.
Франција

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Франција
x

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка