Citadelle Gin Jardin D'Ete 0.7l

1,420ден 1,350 ден
Важи до: 31.08.2024
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Citadelle Gin Jardin D'Ete 0.7l

- Citadelle Jardin D'ete единствениот џин во светот кој има патентиран процес на прогресивна инфузија на ботаниките.
- Има добиено повеќе од 120 медали, меѓу кои и "World's best Gin" и "Brand Inovator of The Year" од The Gin Magazine, Како и "Best Gin In The World" од GQ Magazine
- Користи 22 ботаники кои додаваат повеќе нивоа и длабочина на егзотичен и свеж вкус, што е двојно и дури повеќекратно повеќе од конкурентните џинови (Бифитер 9, Бомбај 10, Гордонс 4 ботаники).
chartarrow

1

50

100

41,5%
кора од лимон, смрека, зелено јаболко и малку јузу
Јузу презема заедно со портокал, диња и парче кора од лимон
Завршува со тврд зачински карактер, цитрусно, малку тревни, долга, долга завршница
Франција

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Франција

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка