Рум Plantation Original Dark 0.7l

870 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Рум Plantation Original Dark 0.7l

Богатите и интензивни стилови на Јамајка и Барбадос се спојуваат во вкусна мешавина на егзотично овошје и зачинети ноти, благодарение на експертското мешање на рум од колумна и казан од Барбадос на Плантереј со фанки ноти на сè уште Јамајкански рум. Original Dark нуди мазна и длабока структура, што го прави овој рум идеален придружник за коктели
chartarrow

1

50

100

40%
Шеќер од трска, ванила, сушено овошје, виетнамски цимет, кора од касија, кандиран цитрус, ѓумбир oд Фиџи.
Многу сложено со ноти на сиров шеќер од трска, ванила, цимет, кожа, кандиран цитрус, каранфилче, солени ноти
Барбадос

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Барбадос
x

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка