Виски Bushmills original 0,70л - Сет со 2 чаши

1,190 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Виски Bushmills original 0,70л - Сет со 2 чаши

Bushmills Original Ирското Виски е мешавина од сопствените трипати дестилирани малт вискија, направени од пченица, и има освоено 36 награди само оваа година. Веднаш кога ќе го пробате ќе забележите дека има богата, нежна, и топла вкусна нота. Питко виски, со богат вкус кој може да се ужива без мраз, со мраз или пак во коктели. Идеално спакуван за подарок со 2 чаши за максимално уживање во пијалокот.
chartarrow

1

50

100

40%
Златна
На шери, црвено јаболко и зачини
Богат вкус и овошни ноти
Шери и зрнести плодови
Ирска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Ирска
Алкохол од јачмен, Вода и Карамел

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка