Вино By Ott Rose 0,75л

910 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Вино By Ott Rose 0,75л

Ова вино е направено од млади лозја (70% Grenache, 20% Cinsault, 10% Syrah), распространети во регионот Прованса, Франција. Има атрактивна светла боја со нијанса на розе. Виното одлично одговара со Медитеранска кујна.
chartarrow

1

50

100

14%
Светло розева
Кајсија и праска помешани со маракуја и манго
Свеж овошен вкус на агруми и овошни зачини
Сочен и добро избалансиран финиш

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Франција
Вино Розе од 14% алкохол
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка