Вино Domaines Ott Rose 0,375л

1,050 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 12
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Вино Domaines Ott Rose 0,375л

Ведар карактер, ова вино е израз на неговата чиста околина на брегот кон Медитеранот, земја на шкрилци, комплетно ослободена од варовник. Во сорботка со океанот, сувиот воздух на ридовите безрезервното сонце, солената почва овозможува да се дооформи ова единствено, со елегантен карактер и страствено срце.Пакување погодно за индивидуално уживање во ова елегантно вино.
chartarrow

1

50

100

14%
Бледо розева боја
Мирис на свежо овошје - црвен грјпфрут
Полн вкус со нота на цитрусно овошје и овошни зачини како цимет и кардомом
Долг комплексен финиш

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 12
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Франција
Вино розе од 14% алкохол
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка