Сет од Ликер Aperol 0,70л + пенливо вино Cinzano 0,75л

910 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Најавете се за да добиете информации за производот

Сет од Ликер Aperol 0,70л + пенливо вино Cinzano 0,75л

Самото име кажува се: Аперол е перфектен аперитив. Јарко портокалова боја, има уникатен вкус, благодарение на тајниот рецепт, кој никогаш не бил сменет, со инфузија на селектирани состојки, вклучително горки и благи портокали и многу други тревки и корења, искомбинирани до совршен сооднос. Сет од ликер Aperol и пенливо вино Cinzano за уживање и домашна подготовка на познатиот Aperol Spritz коктел.
chartarrow

1

50

100

11%
Темно портокалова
Кора на портокал и допир на ванила
Интензивен вкус на портокал со ботаничка нота
Мала горчина со нота на блажина од портокал
Италија

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 0
Нема на залиха
Географско потекло

Италија
Шеќер, Алкохол, Вода, Овошни екстракти и Пенливо вино
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка