Bacardi Mojito


Потребни состојки:
- 15 мл. цеден сок од зелен лимон
- 2 лажички шербет Mixer
- 45 мл. Bacardi Carta Blanca
- 12 листови нане
- минерална вода
- 1 лажичка сируп од нане Mixer
- 1 лажичка сируп Mojito mix
- кршен мраз
- зелен лимон за декорација
- гранче нане за декорација

Во чаша ставете ги листовите нане, шербетот и цедениот сок од зелен лимон. Со помош на маталка добро измешајте ги сите состојки додека не започне нането да испушта арома. Додајте Bacardi рум, кршен мраз и минерална вода. Декорирајте со зелен лимон и гранче нане.


Додади производ
1,050 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
820 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 2
74 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 14


Кошничка Bevanda
Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка