Виски Glen Grant The Major's Reseve - Single Malt 0,70л

1,140 ден
Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА

Виски Glen Grant The Major's Reseve - Single Malt 0,70л

Овој лесно впивлив сингл малт е освежителен лесен пијалок, кремаст и овошен со минимален сув и јаткаст после вкус.
chartarrow

1

50

100

40%
Златна
Цитрусна арома, со шмек на јаболка и ванила
Свеж, кремаст, со нијанси на ванила и јаболко.
Умерено сув со примеси од лешник.
Шкотска

Максимално дозволена количина од овој производ во една нарачка е 6
ДОДАДИ ВО КОШНИЧКА
Географско потекло

Шкотска
Алкохол од јачмен и вода
Слични производи

ПРЕПОРАЧАНИ ПРОИЗВОДИ

Кошничка Bevanda
Вашата кошничка е празна Потврди нарачка Испразни кошничка